logo rys logo rys
  
ÚVOD  |  VÝROBKY  |  PODPORA  |  CENNÍK  |  KONTAKT  |  PROJEKT 
» ENGLISH nadpis

ANTIKLON RAK SLIM

foto1
foto2
foto3
foto4
fotogaléria produktu video o produkte video príručka
UPOZORNENIE: pre pripojenie OPJ RAK k PC je nevyhnutné najskôr nainštalovať správny ovládač pre OPJ RAK - viac info v technickej podpore a v inštalačnom návode.


Podložka pre montáž do interiréru
OPJ RAK SLIM sa dodáva spolu s motnážnou plastovou podložkou pre inštaláciu do interiéru (pozri fotogaleriu). V prípade montáže do exteriéru je potrebné dokúpiť špeciállu podložku, viď. nižšie. Podložky nie je možné kombinovať, vyhotovenie a umiestnenie montážnych otvorov to neumožňuje.

Podložka pre montáž do exteriéru
Pre montáž do exteriéru odporúčame doplniť OPJ RAK o podložku s tesniacou gumou obj. č. 0012014008, ktorá chráni elektroniku OPJ pred vlhkosťou a prachom. Podložku je potrebné zakúpiť samostatne.

Podložky nie je možné kombinovať, vyhotovenie a umiestnenie montážnych otvorov to neumožňuje.

Ako funguje ANTIKLON RFID
Funkcia Antiklon, ktorá je integrovaná priamo v operačnej jednotke umožňuje kontrolovať a overiť originalitu UID čísla priloženého RFID prívesku alebo karty. ANTIKLON zablokuje skopírované identifikačné číslo a nepošle ho ďalej do operačnej jednotky. Zistenie neoriginálneho identifikačného čísla signalizuje OPJ opticky LED a akusticky prerušovaným tónom piezobzučiaka. Ak je k čítačke OPJ priložený originál RFID prívesok/ karta, ANTIKLON pošle UID číslo ďalej do operačnej jednotky, ktorá preverí jeho existenciu v databáze užívateľov a ak sa tam číslo nachádza, aktivuje relé pre odblokovanie zámku.

UPOZORNENIE:
Nakoľko každá inštalácia prístupového systému má svoje špecifiká, účinosť antiklon funkcie je približne 90%. Vývoj zariadení obsahujúcich predmetnú funkciu naďalej pokračuje, ich vlastnosti sa snažíme optimalizovať tak, aby v čo najväčšej miere vyhovovali požiadavkam našich zákazníkov a riešili najvážnejšie problémy pri prevádzke prístupových systémov zistené v praxi.

   Operačná jednotka ANTIKLON RAK SLIM

Objednávacie číslo: 0012015005


  Cena EUR bez DPH: 153,90

  Cena EUR s DPH: 184,68

Zľava: áno

Dostupnosť: na objednávku
Záruka: 2 roky
Krajina pôvodu: EU
Výrobca: RYS

» kompletný cenník

Informujte sa o odberateľských zľavách.Na stiahnutie
» softvér RAK
» inštalačný manuál
» certifikát
» vyhlásenie o zhode

Popis výrobku
Operačná jednotka BES-1215005 ANTIKLON SLIM RAK 125 kHz je špeciálne upravená autonómna operačná jednotka s integrovanou funkciou Antiklon, t.j. pre odblokovanie elektrického zámku môžu byť použité len originálne RFID prívesky alebo karty. Jednotka aicky rozpozná a blokuje kópie alebo klony RFID príveskov - RFID prívesok s prepisovateľným UID číslom.

Bez použitia ANTIKLONU nie je možné zistiť, či priložený RFID prívesok bol originálny alebo to bol klon. Riadiace jednotky nedokážu štandardne zaregistrovať rozdiel a ak má prečítané číslo klonu správnu alfanumerickú hodnotu, tak je vstup do objektu povolený.

Kompaktné vyhotovenie operačnej jednotky s integrovanou RFID čítačkou ho robí vhodným pre estetické interiérové riešenia a pre miesta, ktoré ponúkajú len malý montážny priestor. Systém ponúka viaceré možnosti správy a obsluhy databázy identifikátorov - manuálne a softvérové programovanie a funkciu Master kľúča. Záznam udalostí nie je podporovaný.

Rýchle naprogramovanie identifikátorov je možné cez tlačidlá osadené priamo na operačnej jednotke alebo pomocou tzv. Master kľúča. Programovanie, ktoré je veľmi jednoduché a časovo nenáročné, je možné vykonávať aj priamo na mieste montáže. V prípade, že sa prístupový systém používa pre aplikáciu s vyšším počtom identifikátorov, odporúčame využívať softvérové programovanie a zálohovanie databázy. Softvér RAK umožňuje vytvorenie jednoduchej databázy, definovanie vlastností identifikátorov, vlastností zariadenia, nastavenie časovej dĺžky zopnutia elektrického zámku, hľadanie identifikátora a načítavanie identifikátorov z OPJ. Pre programovanie je nevyhnutné pripojiť OPJ k PC pomocu RS485 prevodníka.


- jednosmerná kontrola jedných dverí bez možnosti
  vytvárania záznamu o udalostiach


Technické parametre
- napájanie: 8 - 12 V DC,
- spotreba:
   60 mA pri 12 V - v pokojovom stave
   1,2 A - rozopínací režim (inverzné EZ, pri 2x EMZ)
   1,5 A - spínací režim (štandardný EZ)
- max. záťaž na výstupe: 1,5 A

- signalizačná LED: oranžová
- integrovaná čítacia jednotka: RFID, 125KHz
- ANTIKLON funckia: blokovanie kópií identifikátorov
- typ identifikátora: EM4100, 125 KHz (a kompatibilné
  bezkontaktné prívesky a karty RFID)
- programovanie:
  manuálne - tlačidlá PRG a DEL na plošnej doske
     - MASTER funkcia
  softvérové - pripojením k PC
- pripojenie k PC vyžaduje programátor - prevodník RS485
- obslužný softvér: RAK verzia 1.22 a vyššie
- výstupy: 1 x spínací / rozopínací impulz
  (nastaviteľné podľa typu pripojeného el. zámku)
  RS485 - vodiče A,B

- výstupné tlačidlo: možnosť pripojenia (vodiče IN a GND)
- kapacita užívateľov: 800 identifikátorov
- doba uvoľnenia el.zámku: nastaviteľná od 1 až 30 s   (nastaviteľné len cez softvér)

- rozmery plošnej dosky: 40 x 85 mm (vxš)
- rozmer s predným krytom: 55 x 120 x 28 mm
- farba predného krytu: šedo - čierny
- montáž: povrchová
RYS, Martinčekova 3, 821 09 Bratislava 2, Slovenská republika
tel: 02-53412923, fax: 02-5341 7096, email: rys@rys.sk