logo rys ÚVOD  |  VÝROBKY  |  PODPORA  |  CENNÍK  |  KONTAKT 
VÝSTAVBA TLAČIDLOVÝCH TABIEL ONLINE PONUKY TECHNICKÉ NOVINKY AKCIE DOPREDAJ NOVINKY
  HĽADAŤ VÝROBOK
  
prístupové a komunikačné systémy  
RÝCHLA OBJEDNÁVKA NAHLÁSENIE REKLAMÁCIE KONTAKTNÝ FORMULÁR
ELEKTRICKÉ ZÁMKY


ELEKTROMECHANICKÉ ZÁMKY - NOVÉ OBJEDNÁVACIE ČÍSLA

Elektromechanické zámky budú v predaji s novými objednávacími číslami, ktoré sú jednoduchšie a zohľadňujú nové technické vlastnosti zámkov. V priebehu roku 2017 budeme zobrazovať objednávacie čísla duálne, t.j. nové aj pôvodné číslo zámku.

NOVÉ OBJEDNÁVACIE ČÍSLA - PDF, NA STIAHNUTIE


nové objednávacie cislo * Vodidlo strelky je nový mechanický prvok na elektromechanických zámkoch, viď vysvetlenie nižšie.


nové objednavacie cislo


MODEL/SÉRIA

- symetrické (séria 3)
charakteristické sú 12 mm vzdialenosťou jazýčka od hrán zámku na oboch stranách, vystredeným posuvným jazýčkom, vydržia priame nárazy do 300 kg

- mini symetrické 16 mm (séria 5)
sú charakteristické 16 mm šírkou tela zámku, čo umožuje ich montáž do úzkych dverových rámov a profilov. Mini symetrický zámok má nové konštrukčné riešenie, čo prináša aj nový tvar momentovej západky aického odblokovania, či mikrospínača. Zámky sú kompaktné a napriek malým rozmerom je zachovaná vysoká odolnosť voči nárazom (do 400kg)

- bezpečnostné symetrické (séria 25)
odolávajú priamym nárazom až 500 kg, oceľové časti zámku, asymetrické, fixný bezpečnostný jazýček alebo bezpečnostný jazýček s mikrospínačom

- asymetrické (séria 2L)
vzdialenosti hrán elektrického zámku od jazýčka sú rôzne 12 mm a 36mm, jazýček môže byť fixný - štandardný alebo posuvny jazýček, odolávajú priamym nárazom do 300 kg

- bezpečnostné asymetrické (séria 4L/4R)
odolávajú priamym nárazom až 500 kg, oceľové časti zámku, asymetrické, fixný bezpečnostný jazýček alebo bezpečnostný jazýček s mikrospínačom

- vodotesné IP54, bezpečnostné (séria 7L/7R)
vhodné do vonkajšieho prostredia s ochranou IP54, odolávajú priamym nárazom do 500 kg, oceľové časti zámku, bezpečnostný jazýček môže byť fixný alebo s mikrospínačom

- požiarne (séria 4FR/4FL)
určené pre požiarne dvere, odolá teplote do 1150°C (max. 2 hod.), vydržia nárazy do 1000 kg, asymetrické, štandardný bezpečnostný jazýček


TYP MECHANIZMU
- štandardný (0)
Zámok je v “odblokovanom” stave, keď je k nemu privádzaný elektrický prúd

- s mechanickým odblokovaním (1)
Zámok je v “odblokovanom” stave, keď je k nemu privádzaný elektrický prúd. Zámok je vybavený páčkou pre mechanické odblokovanie zámku.

- s aickým odblokovaním (2)
Mechanizmus má momentovú západku, ktorá po aktivovaní udrží elektrický zámok v “odblokovanom” stave až dovtedy, kým nie sú dvere otvorené. V momente otvorenia dverí sa zámok dostane do “zablokovaného” stavu. Odblokovanie sa vykonáva aicky pomocou momentovej západky.

- s aickým odblokovacím mechanizmom (A)
Mechanizmus má aretačné pero, ktoré po aktivovaní udrží elektrický zámok v “odblokovanom” stave až dovtedy, kým nie sú dvere otvorené. V momente otvorenia dverí sa zámok dostane do “zablokovaného” stavu.

- s aickým a mechanickým odblokovaním (3)
Mechanizmus má momentovú západku, ktorá po aktivovaní udrží elektrický zámok v “odblokovanom” stave až dovtedy, kým nie sú dvere otvorené. V momente otvorenia dverí sa zámok dostane do “zablokovaného” stavu. Odblokovanie sa vykonáva aicky, pomocou momentovej západky alebo mechanicky odblokovacou páčkou, ktorá je osadená v elektrickom zámku.

- štandardný, inverzný (4)
Zámok je “zablokovaný”, pokiaľ je k nemu privádzaný elektrický prúd. Prerušenie prívodu elektrického prúdu aicky zámok odblokuje.

CIEVKA / NAPÁJANIE
- striedavé
- jednosmerné
Označenie hodnôt napájania sa líšia podľa typu zámku.

JAZÝČEK
0 - štandardný
1 - posuvný
Výber možný len pri niektorých typoch zámkov.

VODIDLO STRELKY
0 - bez vodidla strelky
1 - s vodidlom strelky
* Vodidlo strelky je nový mechanický prvok na elektromechanických zámkoch,, ktorý vedie/usmerňuje pohyb strelky dverového zámku tak, aby nebola zablokovaná pri otváraní dverí na ostrých hranách dverovej zárubne.

Poznámka: Zámky s vodidlom strelky nemáme v ponuke. Pokiaľ by ste mali záujem o bližšie informácie, kontaktujte nás.


nové objednavacie cislo


Rozumiem
Táto stránka  používa len nevyhnutné cookies, potrebné na zabezpečenie jej správneho fungovania. Viac informácií o ochrane osobných údajov.
RYS, Martinčekova 3, 821 09 Bratislava 2, SR, tel: 02-53412923, email: rys@rys.sk
© RYS 2001-2023