logo rys logo rys
  
ÚVOD  |  VÝROBKY  |  PODPORA  |  CENNÍK  |  KONTAKT  |  PROJEKT 
  
nadpis
Technická podpora
DDS
digitálne 2-BUS audio / video
DDZ
analógové 4+n audio systémy
BES
prístupové systémy RFID, RF
DEK
prístupové systémy iButton
RAK
jednoduchý prístupový systém
Príslušenstvo
k prístupovým systémom
EZ
elektromechanické zámky
EMZ
elektromagnetické zámky
Monitorovacia
technicka, kamery, DVR
Vchodové
telefóny a telekom.technika
Elektroinštalačný
materiál, domové vypínače, zásuvky
Archív -
výrobky vyradené z ponuky

  Otázky a odpovede

Otázky a odpovedeDátum
Ak vymením modul elektrického vrátnika DDS KARAT za nový, musím preprogramovať všetky domáce telefóny?

Nie.


  
  
  
13.1.2012
Prečo sa z elektrického vrátnika DDS KARAT ozýva asi v 2-minútových intervaloch krátke pípnutie?


Zmenou procesoru na doske plošného spoja EV DDS KARAT bola doplnená funkcia tzv. autoresetu. Ten sa prejavuje práve spomínaným krátnik zvukovým znamením. Autoreset nevykonáva žiadne zmeny v užívatelľských nastaveniach systému. Autoreset sa nevykonáva pokiaľ je elektrický vrátnik v aktívnom stave, t.j. napr. prebieha hovor DT-EV. Úlohou autoresetu je eliminovať vplyvy spôsobené možnými prepäťovými špičkami a dať vrátnik do stavu vhodného pre štandardnú prevádzku.

  
  
  
13.1.2012
Čo robiť ak zmrzne digitálny elektrický vrátnik EV DDS


Pomôže reset na cca 1min., ak sa problém opakuje zapojiť transil na EZ. Pokiaľ vznikajú na zdroji napäťové špičky zapojiť transil na výstup zo zdroja.

  
  
  
2009
Keď sa mení letný a zimný čas, mení sa čas v sieťovej operačno-pamäťovej jednotke automaticky?


Nie. Momentálne nie je automatická zmena času podporovaná v OPJ DEK SIEŤ a BES. Pripravujeme však úpravu procesora, ktorá túto funkcionalitu umožní.

  
  
  
13.1.2012
Ako nainštalujem program BBIQ 4G pri Operačnom systéme Windows 7 - 64 bit?


SQL server, ktorý je súčasťou inštalačného CD je pre operačné systémy s 32 – bit procesorom. Preto je potrebné stiahnúť a nainštalovať SQL server pre 64-bit operačný systém a tiež NET.Framework

  postup inštalácie BBIQ 4G do Windows 7 64bit
  
  
2012
Prečo sa spúšťa alarm na dverách?

Možná príčina: nedolieha nárazová platnička, skrížené dvere, špinavý elektromagnetický zámok (EMZ) (platnička), pokazené jazýčkové relé v EMZ.


  
  
  
2009
"Čo zapríčiňuje znefunkčnenie tzv. ""odpaľovanie"" LED na dotykovej ploche?"

Možná príčina: na magnete vznikajú napäťové špičky, ktoré prerážajú na LED.
Riešenie: pomôže zapojiť transil na napájanie EMZ.

  
  
  
2009
Prečo sa operačno-pamäťová jednotka (OPJ) samovoľne resetuje?

Možná príčina: na magnete vznikajú napäťové špičky, ktoré prerážajú na LED
Riešenie: pomôže zapojiť transil na napájanie EMZ.

  
  
  
2009
Ako odstrániť zmrznutie OPJ a zabrániť náhodnej strate komunikácie a strate databázy?


Riešenie: zapojiť transil na napájanie EZ (EMZ), oddeliť kabeláž na DP a zámok (na DP odporúčame UTP kábel), oddeliť zdroje (zvlášť na elektrický zámok a OPJ), kontrola napätia na zdroji (pri záťaži), uzemniť zdroj, zdroj napojiť na inú fázu.

  
  
  
2009
"Ako predísť znefunkčneniu tzv. ""odpaľovaniu"" DEK kľúčov?"


Riešenie: zmerať napätie medzi DP a kostrou brány ( nesmie byť iné ako cca 4 VDC), potrebné uzemniť zdroj (popr. bránu), ak nepomôže hľadať príčinu (z DDZ, siete 230V).

  
  
  
2009
Aké sú minimálne hardvérové nároky pre používanie programu BBIQ?


333 MHz procesor, 64 MB pamäte RAM, 10 MB voľného miesta na disku pre nainštalovanie programu, ďaľších maximálne 600 MB pre databázu, grafická karta a monitor schopné zobraziť obraz s rozlíšením 800x600, seriový port (RS232), alebo port RJ45 (pre DEK Sieť s pripojením do siete ethernet), CD mechanika, klávesnica a myš, Operačný systém Windows 98 SE, Windows 2000 SP4 alebo Windows XP SP2

  
  
  
2009
Aká je odporúčaná konfigurácia PC pre bezproblémové používanie BBIQ


1 GHz procesor, 128 MB pamäte RAM, 1 GB voľného miesta na disku, grafická karta a monitor schopné zobraziť obraz s rozlíšením 1024x768, seriový port (RS232), alebo port RJ45 (pre DEK Sieť s pripojením do siete ethernet), USB port, CD napaľovačka, klávesnica, myš, zvuková karta a reproduktory, Operačný systém Windows 2000 SP4 alebo Windows XP SP2

  
  
  
2009
Ako sa dá vyčistiť dotyková plocha, aby sa obnovila jej správna čítacia schopnosť.


Kovové časti dotykovej plochy sa po čase prevádzky v exteriéri zašpinia, zafarbia vonkajším pôsobením, alebo sa môžu na nich vytvoriť fľaky, či objaviť známky oxidácie. Na vyčistenie dotykových plôch odporúčame čistiace pero s hrotom zo sklenených vlákien, určené na čistenie kontaktov a na odstránenie oxidácie.

  podrobnejšie informácie.
  
  
6.8.2009
Pri pokuse spustiť program BBIQ sa zobrazí hlásenie: „Nefunguje SHA1 kryptografia. Preverte, či máte korektne inštalovaný súbor 'advapi32.dll' v systémovom adresári Windows.“


Riešenie: Nainštalujte si najnovšie aktualizácie Service Pack pre Váš operačný systém. Program BBIQ je možné používať na operačných systémoch Windows 98 SE, Windows 2000 s aktualizáciou Service Pack 4 a Windows XP s aktualizáciou Service Pack 2. Verziu Vášho operačného systému a informácie o nainštalovaných aktualizáciách Service Pack zistíte nasledovne: Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonku Tento počítač na pracovnej ploche, alebo v ponuke Štart a vyberte Vlastnosti. Zobrazí sa okno Vlastnosti systému s informáciami o nainštalovanom operačnom systéme.

Skontrolujte verziu internetového prehliadača Internet Explorer. Fungovanie programu BBIQ vyžaduje, aby bol na počítači nainštalovaný Internet Explorer 6 SP1 alebo novší. Verziu internetového prehliadača zistíte nasledovne: Spustite Internet Explorer na Vašom počítači. V hornom menu vyberte ponuku Pomocník ? Čo je Internet Explorer. Zobrazia sa informácie o nainštalovanej verzii.

  aktualizácie SP4 pre Windows 2000
  aktualizácie SP2 pre Windows XP
  Internet Explorer 6 SP1
2009
Môžu sa EMZ montovať na únikové východy?


EMZ svojimi vlastnosťami vyhovujú predpisom o zabezpečení únikových ciest. V prípade potreby sa vypnutím elektrického prúdu odblokujú všetky únikové cesty, ktoré by mali byť označené tak, ako to ukladá zákon NRSR č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi.

  
  
  
13.1.2012
Aký je vhodný napájací zdroj pre EMZ?


Pri inštalácií elektromagnetických zámkov je potrebné použiť prídavný napájací zdroj, ktorý zabezpečí spoľahlivú funkčnosť celého vstupného systému.

  
  
  
2009
Odporúčaný typ napájacieho zdroja: 75PS12V6A.2


75PS12V6A.2 je jednosmerný zdroj vyznačujúci sa vysokou stabilitou výstupného napätia, vhodný na napájanie zariadení citlivých na zmeny napájacieho napätia aj pri kolísaní sieťového napätia. Zdroj je malých rozmerov oproti svojmu výkonu. Činnosť zdroja je signalizovaná LED diódou. Je ideálnym zdrojom pre napájanie elektromagnetických zámkov EMZ.
Vstupné napätie: 230 V / 50 Hz
Výstupné napätie: 12 VDC
Výstupný prúd max.: 6 A

  
  
  
2009
Ako ovplyvňuje pokles napätia zabezpečovaciu silu EMZ?


EMZ dokáže vydržať tlak alebo náraz o sile 70 kg aj pri poklese napätia na 6,8 V.

  
  
  
2009
Ako zabezpečiť dvere v prípade výpadku prúdu?


Ak je potrebné prerušiť dodávku elektrického prúdu v dome na určitú dobu alebo pokiaľ by došlo k nežiadúcemu výpadku elektrického prúdu, napájanie EMZ je možné zabezpečiť pomocou zálohových zdrojov. Tieto sú schopné dodávať potrebnú elektrickú energiu min. na dobu 270 minút (doba pre zálohovanie 1 dverí s 2 nainštalovaným EMZ).

  
  
  
2009
Aký je odporúčaný zálohový zdroj?


BZ12M je zdroj jednosmerného nestabilizovaného napätia 10 V až 13,5 V, ktoré je prítomné na jeho výstupe trvalo bez ohľadu na prítomnosť sieťového napätia. Doba zálohovania je závislá od veľkosti záťaže. Zabudovaný akumulátor je elektronicky chránený proti nadmer- nému vybitiu odpojením od záťaže. Zdroj je vhodný pre zálohovanie elektromagnetických zámkov EMZ.
Doba zálohovania: 4h pri vybíjacom prúde 1,2A (napr. 2x EMZ)
Vstupné sieťové napätie: 230V, 46 až 63 Hz
Max. príkon: 70 VA
Výstupné napätie: 10 až 13,6 V
Max. výstupný prúd: 1,2 A

  
  
  
2009
Ako dlho je možné zálohovať vchodové dvere zabezpečené dvomi elektromagnetickými zámkymi pomocou akumulátora (12V, 7A)?


Pri 7A akumulátori trvá zálohovanie cca. 7 hodín. Pokiaľ je použitý 12A akumulátor zálohovací čas sa predĺži 11,5 hodín.

  
  
  
2009
RYS, Martinčekova 3, 821 09 Bratislava 2, Slovenská republika
tel: 02-53412923, fax: 02-5341 7096, email: rys@rys.sk